Ortodoncja

trident-katowice

TRIDENT Stomatologia w Katowicach-Brynowie obejmujemy pacjentów opieką ortodontyczną prowadzoną przez specjalizującego się w tej dziedzinie lekarza,

dr n. med. Agnieszkę Srebrzyńską-Witek.

Usługi:

 • Porady w zakresie ortodoncji i przygotowanie dla pacjenta indywidualnego planu leczenia. Plan leczenia obejmuje analizę twarzy pacjenta, analizę i pomiar łuków zębowych, analizę zdjęć rentgenowskich, postawienie diagnozy i wybór odpowiedniej techniki ortodontycznej do leczenia konkretnej wady pacjenta.
 • Wczesne leczenie ortodontyczne. Jest postępowaniem mającym na celu korektę wady zgryzu lub wady ustawienia zębów u małego pacjenta. Najczęściej są to dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Leczenie wczesne przeprowadzamy aparatami stałymi lub ruchomymi.
 • Leczenie ortodontyczne dzieci
  Jest to korekta wady zgryzu lub wady ustawienia zębów u starszych dzieci. Pacjenci to dzieci w wieku od 9 do 17 lat, posiadające zęby stałe. Stosujemy przede wszystkim aparaty stałe, które umożliwiają idealne ustawienie każdego zęba, precyzyjną korektę wady zgryzu. U niektórych pacjentów stosowane są również pomocniczo aparaty zdejmowane, ruchome różnych typów.
 • Leczenie ortodontyczne dorosłych
  Tak jak w przypadku dzieci starszych, polega na wyprostowaniu nierównych zębów stałych i korekcie wady zgryzu. Stosujemy wyłącznie aparaty stałe, dążąc do perfekcyjnego ustawienia każdego zęba, uzyskania pięknego uśmiechu i wyleczenia ewentualnie istniejącej wady zgryzu.  Leczenie ortodontyczne może dotyczyć osób w każdym wieku.
 • Skojarzone leczenie ortodontyczno-chirurgiczne
  Przeprowadzamy w przypadku obecności zębów zatrzymanych, wymagających chirurgicznego odsłonięcia i następnie wprowadzenia do łuku zębowego przy pomocy aparatu stałego. W celu umożliwienia leczenia niektórych rodzajów wad lub w celu przyspieszenia leczenia stosujemy miniimplanty ortodontyczne.
 • Retencja
  Polega na utrzymaniu efektów uzyskanych właściwym leczeniem ortodontycznym i nie dopuszczeniu do ponownego skrzywienia się zębów lub nawrotu wady zgryzu. Stosujemy aparaty stałe (retainery) lub/i ruchome (płytki retencyjne, szyny retencyjne). Czas leczenia retencyjnego jest różny w zależności od wady i wieku pacjenta.

635888239942001758-475663488