Wyposażenie

 

Od rozpoczęcia działalności w 2013 roku, wyposażenie gabinetu jest stale uzupełniane. Pojawiają się nowe urządzenia usprawniające pracę lub umożliwiające wprowadzenie nowych usług.


Unit  Stomatologiczny O
Patavium_w_180608_300MS Patavium


Unit włoskiej firmy OMS to jeden z najlepszych pod względem jakości, wykonania oraz ergonomi foteli stomatologicznych. Stwarzając maksimum wygody dla pacjenta, zapew
nia dogodny dostęp lekarza w czasie zabiegu. Posiada podświetlane końcówki stomatologiczne z chłodzeniem wodnym, co zapobiega przegrzewaniu zęba w trakcie opracowywania ubytku, a w efekcie zmniejsza dolegliwości bólowe w czasie zabiegu.

 

 

 

 17inch-Monitor-with-Intraoral-Camera

Kamera wewnątrzustna

 

Kamera wewnątrzustna pomocna jest w diagnostyce jak i planowaniu leczenia. Pozwala pokazać Państwu stan uzębienia, przebieg oraz wynik leczenia.

 

 

 

1363126703,189,f,ems-big

Skaler ultradźwiękowy EMS

Jest to urządzenie, które przy pomocy ultradźwięków w sposób szybki i bezpieczny usuwa kamień nazębny. Jednocześnie jest absolutnie bezpieczny, nie powodując ryzyka uszkodzenia szkliwa zębów. Jest narzędziem niezastąpionym w profilaktyce chorób przyzębia.

 

 

product_big


Piaskarka profilaktyczna

Piaskarka jest to urządzenie pozwalające na bardzo dokładne pozbycie się z zębów osadów np. po papierosach lub kawie. Czyszczenie odbywa się za pomocą strumienia wody z dodatkiem substancji czyszczących pod wysokim ciśnieniem. Gabinet stomatologiczny Trident wyposażony jest w piaskarkę stomatologiczną renomowanej firmy NSK.

 

 

 

Diodowa lampa polimeryzacyjna D-Light DUO

Lampa polimeryzacyjna LED o dużej mocy. Lampa D-Light Duo służy do szybkiej i wydajnej polimeryzacji światłoutwardzalnych materiałów stomatologicznych. Zjawisko polimeryzacji pozwala na pełne utwardzenie wypełnienia w leczonym zębie, co gwarantuje jego prawidłową szczelność, utrzymanie i odporność na próchnicę wtórną. Lampa D-Light Duo jest wyposażona w dwa rodzaje diod LED o różnych szczytowych długościach fali. Dzięki temu lampa D-Light Duo aktywuje powszechnie stosowane fotoinicjatory używane w niektórych światłoutwardzalnych systemach wiążących oraz lakierach. Lampa D-Light Duo jest łatwa w obsłudze i ma prostą budowę.
 

 

 

VDW_GOLD_RECIPROCEndomotor VDW Gold

W przypadku konieczności leczenia kanałowego zęba, istotne jest precyzyjne oczyszczenie kanałów w możliwie najkrótszym czasie. Urządzeniem które to umożliwia jest endomotor firmy VDW w wersji Gold. Dzięki dodatkowej funkcji endometru umożliwia wyznaczenie prawidłowej długości kanału. Wbudowany system diod LED umożliwia dokładne określenie położenia pozycji pilnika, co przydaje się zwłaszcza podczas opracowywania zakrzywionych kanałów korzeniowych. Ponadto urządzenie posiada zaprogramowane ustawienia dla większości popularnych systemów narzędzi, jak narzędzia Reciproc.

 

 

 

reciprocSystem RECIPROC:

Instrumenty RECIPROC® to wykorzystanie najnowocześniejszych technologii w endodoncji. Zostały one specjalnie zaprojektowane tak aby pracować w trybie ruchu oscylacyjnego (wzajemnie przeciwstawne obroty pilnika w lewo i w prawo). Dzięki tym ruchom ryzyko zablokowania się lub złamania pilnika w kanale jest zminimalizowane. Technologia ta  umożliwia opracowanie całego kanału korzeniowego wyłącznie jednym pilnikiem, co znacznie skraca czas leczenia

 

 

 

 

 

raypex5Endometr Rypex 5

Nowej generacji elektroniczne urządzenie pomiarowe pozwalające w bezpieczny sposób określić długość kanału korzeniowego podczas leczenia endodontycznego (kanałowego). Dzięki kolorowej wizualizacji i powiększeniu ostatniego odcinka kanału korzeniowego Raypex 5 dokładnie lokalizuje wierzchołek anatomiczny ilustrując ma żywo ruch instrumentu wzdłuż całego kanału korzeniowego. Endometr jest urządzeniem niezbędnym dla prawidłowego, dokładnego i nowoczesnego leczenia kanałowego.

 

 

 

cs2100Aparat RTG Carestream CS 2100

Aparat CS 2100 (dawniej Kodak) to aparat RTG do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych z generatorem wysokiej częstotliwości, eliminującym promieniowanie miękkie nieprzydatne w diagnostyce, co w efekcie daje redukcję  pochłanianego przez pacjenta promieniowania rentgenowskiego o 30 %. Rentgen ten umożliwia wykonywanie zdjęć punktowych, zgryzowych oraz zgryzowo-skrzydłowych w dowolnej technice.

 

 

 

 

 

rvg.phpRadiowizjografia Carestream 6100

Technologia czujnika RVG 6100 to wynik wielu lat doświadczeń firmy Kodak w cyfrowej radiologii stomatologicznej. Zastosowanie wyjątkowej technologii gwarantuje precyzyjną diagnozę, jak również niespotykaną dotychczas jakość zdjęć, idealnie naświetlonych za pierwszym razem. Łatwe i intuicyjne oprogramowanie pozwala po jednym kliknięciu myszką na wyświetlenie wszystkich zarchiwizowanych zdjęcia pacjenta. Każde zdjęcie może zostać szybko analizowane przy użyciu niezawodnych i prostych narzędzi. Lekarz dysponuje licznymi środkami pozwalającymi na wysyłanie zdjęć poprzez e-mail, ich wydruk, import/eksport w odpowiednich formatach.
 
 

 
 

 
fonaLaserLaser diodowy do tkanek miękkich FonaLaser

Jest przeznaczony do wykonywania bezbolesnych zabiegów na tkankach miękkich. Precyzja lasera możliwa jest przy wykonywaniu zabiegów w następujących specjalnościach:

  • Endodoncja (leczenie kanałowe zęba): Pulpotomia (częściowe usunięcie miazgi zęba), Sterylizacja kanału korzeniowego, sterylizacja okolicy okołowierzchołkowej.
  • Chirurgia tkanek miękkich: nacinanie ropni, frenektomia (podcięcie wędzidełka), biopsja, odsłanianie implantu, gingiwektomia, gingiwoplastyka, wydłużanie korony klinicznej, zabiegi płatowe, wycinanie zmian na błonie śluzowej, wycinanie kaptura dziąsłowego, usuwanie przerośniętych tkanek miękkich.
  • Periodontologia: dezynfekcja kieszonek dziąsłowych, leczenie leukoplakii, przyśpieszanie gojenia aft, zmian opryszczkowych.
  • Protetyka: kształtowanie linii dziąsła.

nsk

Fizjodyspenser Surgic Pro NSK

Specjalnie zaprojektowany mikrosilnik dla potrzeb implantologii i chirurgii stomatologicznej, charakteryzuje się dynamicznym momentem obrotowym. Zaawansowany system kalibracji momentu obrotowego pozwala zaprogramować ustawienia optymalne dla każdego stosowanego narzędzia, zapewniając w czasie pracy wysoki poziom dokładności. Urządzenie to jest niezbędne w implantologii oraz w trakcie zabiegów z dziedziny chirurgii stomatologicznej.

 

 

 

 

 

myjkaultradzwiekowa_2_5LMyjka ultradźwiękowa

W gabinecie stomatologicznym Trident wszystkie zabiegi stomatologiczne wykonujemy z zachowaniem najwyższych standardów higieny. Podczas każdego zabiegu nasi lekarze używają zestawu jednorazowych narzędzi: rękawiczek, ślinociągów, serwet, kubków do płukania ust, igieł, zestawów do znieczulenia, a także jednorazowych osłonek na czujnik RVG.  Dla każdego Pacjenta przygotowywany jest sterylny zestaw narzędzi. W pierwszej kolejności jest on myty i dezynfekowany w myjce ultradźwiękowej. Myjka ultradźwiękowa wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które tworzą kawitację wysokoenergetyczną, co zapewnia dokładne czyszczenie powierzchni instrumentów dentystycznych, sprzętu i innej aparatury umieszczonej w roztworze czyszczącym.

 
 

 
euroseal 2001 plusZgrzewarka Euronda Euroseal 2001

Po umyciu u wysuszeniu narzędzia stomatologiczne umieszczane są w zamykanym, jednorazowym papierowym rękawie, który jest zamykany przy pomocy zgrzewarki medycznej.  Jest to profesjonalna zgrzewarka medyczna, która gwarantuje że sprzęt wielokrotnego użytku pozostaje sterylny po przeprowadzonym procesie sterylizacji do momentu rozpoczęcia zabiegu z pacjentem.

 

 

 

 

autoklawAutoklaw Domina Plus B

Jest to urządzenie w który następuje sterylizacja przygotowanych wcześniej pakietów narzędzi stomatologicznych. Autoklaw Domina Plus B jest urządzeniem klasy B (najwyższe bezpieczeństwo sterylizacji). Autoklaw przy użyciu wysokiej temperatury, wysokiego ciśnienia oraz pary wodnej likwiduje bakterie, wirusy oraz grzyby.  Autoklaw ten daje gwarancję ze sprzęt po sterylizacji jest wolny od mikroorganizmów chorobotwórczych i może być użyty podczas zabiegów. Próżnia frakcjonowana, którą posiada nasz autoklaw stanowi najlepszą spośród aktualnie dostępnych technik, umożliwiającą sterylizację każdego rodzaju produktu zgodnie z najostrzejszymi wymogami, które muszą spełniać gabinety stomatologiczne. Podczas każdego procesu sterylizacji,  zgodnie z obowiązującymi procedurami wykonujemy testy poprawności procesów sterylizacji, które są zapisywane i archiwizowane.